Mundial 2018: Το τηλεοπτικό πρόγραμμα από την ΕΡΤ [TV]

  • Published in Sport News
  • Read 9203 times

Το Παγκόσμιο Κύπελλο της Ρωσίας για το 2018 ξεκινά στις 14 Ιουνίου και όλοι οι αγώνες θα μεταδοθούν ζωντανά από την ΕΡΤ. Εκτός από τους αγώνες θα υπάρχουν καθημερινά και 2ωρες εκπομπές στις 23:00. Δείτε στη συνέχεια τους ομίλους και το πρόγραμμα των αγώνων του Mundial!

 

Οι όμιλοι του Mundial 2018

1ος: Ρωσία, Σαουδική Αραβία, Αίγυπτος, Ουρουγουάη

2oς: Πορτογαλία, Ισπανία, Μαρόκο, Ιράν

3ος: Γαλλία, Αυστραλία, Περού, Δανία

4ος: Αργεντινή, Ισλανδία, Κροατία, Νιγηρία

5ος: Βραζιλία, Ελβετία, Κόστα Ρίκα, Σερβία

6ος: Γερμανία, Μεξικό, Σουηδία, Νότιος Κορέα

7ος: Βέλγιο, Παναμάς, Τυνησία, Αγγλία

8ος: Πολωνία, Σενεγάλη, Κολομβία, Ιαπωνία

mundial 2018 groups

 

Το τηλεοπτικό πρόγραμμα

Πέμπτη 14/6

18:00: Ρωσία – Σαουδική Αραβία (ΕΡΤ1 Luzhniki Stadium, Μόσχα)

 

Παρασκευή 15/6
15:00: Αίγυπτος – Ουρουγουάη (ΕΡΤ1 Ekaterinburg Arena, Εκατερίνμπουργκ)
18:00: Μαρόκο – Ιράν (ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη)
21:00: Πορτογαλία – Ισπανία (ΕΡΤ1 Fisht Stadium, Σότσι)

 

Σάββατο 16/6
13:00: Γαλλία – Αυστραλία (ΕΡΤ1 Kazan Arena, Καζάν)
16:00: Αργεντινή – Ισλανδία (ΕΡΤ1 Spartak Stadium, Μόσχα)
19:00: Περού – Δανία (ΕΡΤ1 Mordovia Arena, Σαράνσκ)
22:00: Κροατία – Νιγηρία (ΕΡΤ1 Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ)

 

Κυριακή 17/6
15:00: Κόστα Ρίκα – Σερβία (ΕΡΤ1 Samara Arena, Σαμάρα)
18:00: Γερμανία – Μεξικό (ΕΡΤ1 Luzhniki Stadium, Μόσχα)
21:00: Βραζιλία – Ελβετία (ΕΡΤ1 Rostov Arena, Ροστόβ)

 

Δευτέρα 18/6
15:00: Σουηδία – Νότια Κορέα (ΕΡΤ1 Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ)
18:00: Βέλγιο – Παναμάς (ΕΡΤ1 Fisht Stadium, Σότσι)
21:00: Τυνησία – Αγγλία (ΕΡΤ1 Volgograd Arena, Βόλγογκραντ)

 

Τρίτη 19/6
15:00: Κολομβία – Ιαπωνία (ΕΡΤ1 Mordovia Arena, Σαράνσκ)
18:00: Πολωνία – Σενεγάλη (ΕΡΤ1 Spartak Stadium, Μόσχα)
21:00: Ρωσία – Αίγυπτος (ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη)

 

Τετάρτη 20/6
15:00: Πορτογαλία – Μαρόκο (ΕΡΤ1 Luzhniki Stadium, Μόσχα)
18:00: Ουρουγουάη – Σ. Αραβία (ΕΡΤ1 Rostov Arena, Ροστόβ)
21:00: Ιράν – Ισπανία (ΕΡΤ1 Kazan Arena, Καζάν)

 

Πέμπτη 21/6
15:00: Δανία – Αυστραλία (ΕΡΤ1 Samara Arena, Σαμάρα)
18:00: Γαλλία – Περού (ΕΡΤ1 Ekaterinburg Arena, Εκατερίνμπουργκ)
21:00: Αργεντινή – Κροατία (ΕΡΤ1 Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ)

 

Παρασκευή 22/6
15:00: Βραζιλία – Κόστα Ρίκα (ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη)
18:00: Νιγηρία – Ισλανδία (ΕΡΤ1 Volgograd Arena, Βόλγογκραντ)
21:00: Σερβία – Ελβετία (ΕΡΤ1 Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ)

 

Σάββατο 23/6
15:00: Βέλγιο – Τυνησία (ΕΡΤ1 Spartak Stadium, Μόσχα)
18:00: Νότια Κορέα – Μεξικό (ΕΡΤ1 Rostov Arena, Ροστόβ)
21:00: Γερμανία – Σουηδία (ΕΡΤ1 Fisht Stadium, Σότσι)

 

Κυριακή 24/6
15:00: Αγγλία – Παναμάς (ΕΡΤ1 Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ)
18:00: Ιαπωνία – Σενεγάλη (ΕΡΤ1 Ekaterinburg Arena, Εκατερίνμπουργκ)
24/6 21:00: Πολωνία – Κολομβία (ΕΡΤ1 Kazan Arena, Καζάν)

 

Δευτέρα 25/6
17:00: Ουρουγουάη – Ρωσία (ΕΡΤ1 Samara Arena, Σαμάρα)
17:00: Σ. Αραβία – Αίγυπτος (ΕΡΤ2 Volgograd Arena, Βόλγογκραντ)
21:00: Ισπανία – Μαρόκο (ΕΡΤ1 Mordovia Arena, Σαράνσκ)
21:00: Ιράν – Πορτογαλία (ΕΡΤ2 Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ)

 

Τρίτη 26/6
17:00: Δανία – Γαλλία (ΕΡΤ1 Luzhniki Stadium, Μόσχα)
17:00: Αυστραλία – Περού (ΕΡΤ2 Fisht Stadium, Σότσι)
21:00: Νιγηρία – Αργεντινή (ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη)
21:00: Ισλανδία – Κροατία (ΕΡΤ2 Rostov Arena, Ροστόβ)

 

Τετάρτη 27/6
17:00: Νότια Κορέα – Γερμανία (ΕΡΤ1 Ekaterinburg Arena, Εκατερίνμπουργκ)
17:00: Μεξικό – Σουηδία (ΕΡΤ2 Kazan Arena, Καζάν)
21:00: Σερβία – Βραζιλία (ΕΡΤ1 Spartak Stadium, Μόσχα)
21:00: Ελβετία – Κόστα Ρίκα (ΕΡΤ2 Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ)

 

Πέμπτη 28/6
17:00: Σενεγάλη – Κολομβία (ΕΡΤ1 Samara Arena, Σαμάρα)
17:00: Ιαπωνία – Πολωνία (ΕΡΤ2 Volgograd Arena, Βολγκογκράντ)
21:00: Αγγλία – Βέλγιο (ΕΡΤ1 Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ)
21:00: Παναμάς – Τυνησία (ΕΡΤ2 Mordovia Arena, Σαράνσκ)

 

Σάββατο 30/6
17:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Kazan Arena, Καζάν)
21:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Fisht Stadium, Σότσι)

 

Κυριακή 1/7
17:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Luzhniki Stadium, Μόσχα)
21:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ)

 

Δευτέρα 2/7
17:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Samara Arena, Σαμάρα)
21:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Rostov Arena, Ροστόβ)

 

Τρίτη 3/7
17:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη)
21:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Spartak Stadium, Μόσχα)

 

Παρασκευή 6/7
17:00: Προημιτελικός (ΕΡΤ1 Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ)
21:00: Προημιτελικός (ΕΡΤ1 Kazan Arena, Καζάν)

 

Σάββατο 7/7
17:00: Προημιτελικός (ΕΡΤ1 Samara Arena, Σαμάρα)
21:00: Προημιτελικός (ΕΡΤ1 Fisht Stadium, Σότσι)

 

Τρίτη 10/7
21:00: Ημιτελικός (ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη)

 

Τετάρτη 11/7
21:00: Ημιτελικός (ΕΡΤ1 Luzhniki Stadium, Μόσχα)

 

Σάββατο 14/7
17:00: Μικρός τελικός (ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη)

 

Κυριακή 15/7
18:00: Τελικός (ΕΡΤ1 Luzhniki Stadium, Μόσχα)

 

Login or Register

Login on our Forum!